Udział w warsztatach jest bezpłatny dla uczestników targów (wystawców oraz zwiedzających). Prosimy o przybycie do sali 5 minut przez rozpoczęciem warsztatu.
Sobota, sala P3
Godzina 11:00- Jak stworzyć ekologiczny i energooszczędny dom razem z Castoramą?
Temat: Jak stworzyć ekologiczny i energooszczędny dom razem z Castoramą.
Prelegent: Patryk Wenc
Firma: Castorama
Opis: Rozwiązania produktowe i możliwości, które daje Castorama w zakresie tworzenia ekologicznych oraz energooszczędnych domów.
Godzina 12:00 - Samochody elektryczne, dlaczego warto?
Temat: Samochody elektryczne, dlaczego warto?
Prelegent: Marcin Przybysz, specjalista ds. sprzedaży samochodów dostawczych
Firma: Toyota Sabaj Łódź
Opis: Dlaczego warto inwestować w samochody elektryczne? Jakie korzyści osiągają przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na elektromobilność? Podstawowe założenia programu Mój Elektryk
Godzina 13:00- Finansowanie projektów z zakresu modernizacji energetycznej - skąd wziąć pieniądze na projekty?
Temat: Finansowanie projektów z zakresu modernizacji energetycznej – skąd wziąć pieniądze na projekty?
Prelegent: Magdalena Jankowska-Kostrzewa
Instytucja: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
Opis: Podczas prelekcji zostaną omówione możliwości uzyskania wsparcia
finansowego za realizację przedsięwzięć z zakresu poprawy efektywności
energetycznej w budynkach oraz instalacji odnawialnych źródeł energii.
Godzina 14:00 - Perspektywy rozwoju fotowoltaiki - nowe technologie i innowacyjne rozwiązania
Temat: Perspektywy rozwoju fotowoltaiki – nowe technologie i innowacyjne rozwiązania
Prelegent: Sebastian Jędraszek. Dyrektor Handlowy firmy RBT SOLAR
Instytucja / firma: RBT SOLAR
Opis: Warsztat będzie się skupiał na najnowszych trendach i innowacyjnych rozwiązaniach w dziedzinie fotowoltaiki. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat przełomowych technologii i strategii zwiększających efektywność oraz ekologiczność systemów fotowoltaicznych, ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych konstrukcji i rozwiązań. Omówione zostaną zaawansowane technologie instalacji konstrukcji i adaptacja projektów zgodnie z zasadami ESG i BREEAM, uwzględniając wady i zalety każdego z rozwiązań. Warsztat zapewni interaktywne dyskusje i sesje pytań i odpowiedzi z ekspertem w tej dziedzinie, umożliwiając uczestnikom pogłębienie wiedzy o przyszłości energetyki słonecznej oraz rozwijanie profesjonalnych sieci kontaktów.
Godzina 15:00 - Rewitalizacja ekologiczna środowiska zurbanizowanego na przykładach implementacji wybranych współczesnych zintegrowanych technologii budowlanych
Temat: Rewitalizacja ekologiczna środowiska zurbanizowanego na przykładach implementacji wybranych współczesnych zintegrowanych technologii budowlanych
Prelegent:prof. Roman Pilch
Instytucja / firma: Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Opis: Zmiany wizerunkowe dotyczące między innymi wyglądu zewnętrznego istniejących budynków najczęściej określone zostają mianem „rewitalizacja”. Dzięki wprowadzonym zmianom kolorystycznym albo materiałowym można uzyskać poprawę estetyki np. elewacji budynku, wnętrza pomieszczeń, otoczenia obiektów. Oprócz tych wymienionych bezpośrednich zmian wprowadza się również zmianę „ducha miejsca”, nastroju użytkowników a także co jest najważniejsze – tym zmianom towarzyszy inna – lepsza atmosfera wśród mieszkańców albo osób odwiedzających rewitalizowany obiekt.
Do tego procesu należy posłużyć się i zaaplikować odpowiednie innowacyjne technologie oparte o nowoczesne rozwiązania materiałowe i wykonawcze w budownictwie. Niejednokrotnie wykorzystuje się w pracach koncepcyjnych indywidualne autorskie pomysły projektowe zintegrowane z sugestiami użytkowników poparte fachowym doradztwem. Na przykładzie rewitalizacji elewacji i dachów wybranych budynków oraz ich otoczenia wskazano przykładowe rozwiązania współczesnych propozycji technologicznych, skutkiem których wizerunek i „odnowa” wyglądu jak również odbiór emocjonalny podkreślają i kreują nową jakość przestrzeni urbanistycznej.
Niedziela, sala P3
Godzina 11:00 - Jak cyfryzacja wpływa na zmiany w obszarze sprzedaży usług i produktów w branży HVAC?
Temat: Jak cyfryzacja wpływa na zmiany w obszarze sprzedaży usług i produktów w branży HVAC?
Prelegent: Paweł Kaczmarek
Instytucja: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i Serwisowych
Opis: Wykład odnosi się do ewolucji branży jaką obserwujemy w kontekście cyfryzacji procesu sprzedaży, przepływu informacji, zmieniających się przyzwyczajeń konsumentów. Celem wystąpienia jest zwrócenie uwagi na perspektywę firm wykonawczych w dobie multi-konurencyjnego rynku
Godzina 12:00 - Nowoczesny, inteligentny i energooszczędny dom z HEGAM - HEGAM HPC R290 (propanowa pompa ciepła), energooszczędny bojler HEGAM, klimakonwektor ścienny HEGAM, inteligentny termostat pokojowy HEGAM. 30 lat doświadczenia w ogrzewaniu, chłodzeniu i urządzenia na dofinansowanie!
Temat: Nowoczesny, inteligentny i energooszczędny dom z HEGAM – HEGAM HPC R290 (propanowa pompa ciepła), energooszczędny bojler HEGAM, klimakonwektor ścienny HEGAM, inteligentny termostat pokojowy HEGAM. 30 lat doświadczenia w ogrzewaniu, chłodzeniu i urządzenia na dofinansowanie!
Prelegent: Martyna Andreew-Gamza
Instytucja / Firma: HEGAM
Opis: Duża dawka wiedzy, opartej na blisko 30-letnim doświadczeniu w ogrzewaniu. Warunki niezbędne do montażu pompy ciepła, specyfika ogrzewania budynku pompą ciepła, sylwetka propanowej pompy ciepła HEGAM HPC R290. Dofinansowanie swojej zielonej inwestycji. Porady, rozmowy i spora dawka cennej wiedzy.
Godzina 13:00- Baterie Weco w domu i przemyśle przy użyciu falowników Deye
Temat: Baterie Weco w domu i przemyśle w domu i przemyśle przy użyciu falowników Deye
Prelegent: Tomasz Bednarek
Instytucja / Firma: CALMA
Opis: Przedstawienie zalet nowoczesnych systemów Weco oraz Deye. O możliwościach zdalnego sterowania bateriami i uniwersalności zastosowania ich w systemach hybrydowych LV i HV. Poznaj nowe rozwiązania na rynku europejskim!
Godzina 14:00 - Magazyny energii i agregaty - wykorzystanie w domach i przemyśle
Temat: Magazyny energii i agregaty – wykorzystanie w domach i przemyśle
Prelegent: Bogusław Okulski
Instytucja/Firma: Wolni Energetycznie
Opis: Prelekcja porusza kluczowe zagadnienia związane z uniezależnieniem gospodarstw domowych oraz firm od zewnętrznych dostawców energii, poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz nowoczesnych systemów magazynowania energii.
Godzina 15:00 - Analiza wybranych aspektów związanych z oświetleniem wydajnie energetycznym
Temat: Analiza wybranych aspektów związanych z oświetleniem wydajnie energetycznym
Prelegent: dr inż. Przemysław Tabaka- Prezes Oddziału Łódzkiego SEP, pracownik naukowy Politechniki Łódzkiej
Instytucja: Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Łódzki
Opis: Przeanalizowano aspekty związane z oświetleniem wydajnie energetycznym, skupiając się na wpływie charakterystyki spektralnej na efektywność energetyczną, metrologię oraz zanieczyszczenie światłem. Omówiono, jak dostosowanie widma źródeł światła do czułości ludzkiego oka w warunkach widzenia mezopowego może poprawić efektywność energetyczną. Zwrócono uwagę na znaczenie brył fotometrycznych w optymalizacji emisji światła, co redukuje straty energii. W kontekście metrologii podkreślono wpływ charakterystyki widmowej na dokładność pomiarów oświetlenia. Przeanalizowano również wpływ charakterystyki spektralnej na zanieczyszczenie światłem oraz jego oddziaływanie na środowisko i zdrowie ludzi.